ספר-משחקי לוח בתלת מימד Pop-up Board Games

מסתבר שיש משחקים יפיפיים שמקופלים בתוך ספרים. למשל הספר/משחק הזה:

ספר משחק 12 (876x1024)

זהו ספר לכל דבר, שמאגד בתוכו ארבעה סיפורי אגדות קלאסיים: היפיפיה הנרדמת, בת הים הקטנה, שלושת החזירונים הקטנים, ו-(איך אפשר בלי) – סינדרלה.

הספר הוא בפורמט תלת מימד, ומכיל ארבעה לוחות משחק מרהיבים שמקופלים בתוכו. כפי שמעיד שמו:

The Book Of Fairy Tales  Pop-up Board Games. לעמוד הפתיחה מוצמד ספרון מתוק קטן ובו מסופרות (באנגלית) ארבעת האגדות. אצלנו עוקפים את עניין האנגלית בכך שמחזיקים לצידנו את ספר האגדות המצויין שבתמונה, ומספרים ממנו לפני שמתחילים לשחק. האגדות הרבות שמצויות בספר כתובות בשפה עשירה ובקצרה, ללא מריחות טקסט או אזכורים של נסיכות דיסני ושאר מותגים. זהו ספר האגדות המוצלח ביותר שנתקלתי בו בעברית, והוא ניתן לרכישה כאן:

IMG_4168 (905x1024)

הנה לוח המשחק של אגדת היפיפיה הנרדמת: היפיפיה שוכבת על מיטה מלכותית בתוך הטירה וממתינה בשנתה לדמות הנסיך שיצליח להגיע אליה ראשון ובכך להצילה.

ספר משחק 14 (1024x712)

רואים את שתי דמויות הנסיכים? אלו הם 'חיילי המשחק'. הם מגיעים עם הספר, מאופסנים לבטח בתוך כיס שנמצא בעמוד הראשון ומחכים בסבלנות, הם וכל דמויות המפתח האחרות מן האגדות שבספר, לכך שיגיע תורם לעלות על לוח המשחק.

והנה  לוח המשחק של אגדת שלושת החזירונים הקטנים:

ספר משחק 10 (1024x457)

גם כאן אפשר לראות את דמויות השחקנים, שהם חזרזירונים חמודים וגם זאב רשע שרודף אחריהם. הקובייה היא תוספת שלי. הספר מציע מעין מחוגה שאמורה לתפקד כקובייה, אבל מצאתי שקובייה אמיתית עובדת יותר טוב.

ועכשיו בת הים הקטנה:

ספר משחק 15) (940x1024)

והנה סינדרלה. דווקא עיצוב הלוח אצלה מלבב בעיני פחות מבאחרים (יש לי חיבה לסינדרלה ולכן תמיד יש לי ציפיות מכל מה שקשור) אבל רעיון המשחק יצירתי ושונה משלושת האחרים.

ספר משחק 2) (1024x553)

ארבעת המשחקים פשוטים ומהנים. בכולם השחקנים מתקדמים על השביל בסוג של וריאציה על 'חבלים וסולמות' הותיק והטוב, רק שכאן (במקרה סינדרלה למשל) גם התפאורה (נשף בארמון) גם ה'חבלים' ("איבדת את השרביט שלך. חזור להתחלה"), וגם ה'סולמות' ("השעון מצלצל! השעה 10! רוץ קדימה 3 צעדים!") מעוצבים בהתאמה מושלמת לאגדה הרלוונטית. איכות הנייר והדפוס גבוהה. עם זאת רצוי לזכור שמדובר במשחק תלת מימד שעשוי מנייר, שאמנם מסוג קשיח ואיכותי, אבל הוא נייר וככזה יש לנהוג בו בעדינות.

המשחקים מתאימים לילדים מגיל 4, וגם בני 7-8 נהנים מהם. ונהנית גם אני, המבוגרת שבחבורה. לא פחות חשוב!

הספר כבר לא מודפס יותר יותר ע"י ההוצאה, אבל מצאתי באיביי עותקים יד שנייה במחיר מצחיק של עד 50 ש"ח, כולל משלוח לישראל. כאן:

וגם, תוספת קטנה לפני סיום, ספרי המשחק בתלת מימד הם ז'אנר קטן אבל נחוש, ואפשר למצוא ספרי משחק אחרים במחירים סבירים הכוללים משלוח לישראל, כשהם חדשים מהשקית, כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s