ספר משחק של רינת הופר: גלילונה – יצירה מגלילי נייר טואלט

גלילונה הוא ספר משחק ויצירה מאת רינת הופר, שמדגים יצירה מגלילי נייר טואלט. החידוש שבספר מגיע משימוש בטכניקה שמפתיעה בפשטותה ביחס לתוצר. משתמשים רק בגליל, בטושים ובמספריים. זהו. לא צריך דבק ושאר באלגן. התוצרים מתקבלים יפים, חיוביים ויציבים כך שאפילו מתאימים למשחק דמיון המשכי.

גלילונה כתבה רינת הופר, יצירה עם גלילי נייר טואלט

גלילי נייר טואלט נמצאים בכל בית והרשת מציעה המוני רעיונות ליצירה מהם. בניגוד לרוב ההדרכות בהן נתקלתי בתחום, הספר גלילונה מציע שימוש קל ומהיר שמביא לתוצר מרשים ביחס לפשטות העשייה. גם ילדים בגילאי ארבע יכולים לעבוד עם הספר בעזרת מבוגר או אח גדול שיכוון ויגזור.

אני מצאתי את הספר גלילונה שימושי גם בשבילי. הכנתי לפי ההדרכה זוגות רוקדים מגליל נייר טואלט, וצרפתי אותם, מחובקים, בתוך כרטיסי הברכה ששלחתי לכולם לשנה החדשה. מסתבר שאין סוף לרעיונות! צריך רק להחשף לדברים מיוחדים מעוררי השראה.

גלילונה מאת רינת הופר, יצירה עם גלילי נייר טואלט, יצירת כרטיס ברכה מקורי

כאן המקום להתפעל מהיצירתיות המרשימה של רינת הופר יוצרת הספר, שיצרה בעבר ספרי ילדים אהובים ומצליחים (איילת מטיילת, חנן הגנן, אותיות במיץ שטויות ועוד), דיסק ומופע מצליח ע"פ שיריה וגם ספר למבוגרים. עשייה מגוונת ומקורית שמעוררת בי הערכה והשראה.

כאן עכביש שנוצר על פי הספר. שימו לב לפשטות שלו, הוא לא צבוע ולא מקושט ובכל זאת ברור ויפה.

 הספר גלילונה כתבה רינת הופר, יצירה עם גלילי נייר טואלט, יצירת עכביש מגליל נייר טואלט

ההסברים פשוטים להבנה. אינדקס ויזואלי מצוייר על עמודי הכריכה הפנימיים. שם מצויירים כל הדגמים שמופיעים בספר, ולידם מספר העמוד שבו נמצאים. כך ניתן לבחור בפשטות ובמהירות את מי או את מה רוצים ליצור.

הנה ציפור צוהלת שיצרה מאיה, בת 7.

ספר גלילונה כתבה רינת הופר, יצירה עם גלילי נייר טואלט, יצירה של ציפור מגליל נייר טואלט

בספר מופיעים גם שירים ואיורים רלוונטים. כמעט לכל הדרכת יצירה בגלילי נייר הטואלט מוצמד שיר קצר ומאוייר. אנחנו לא השתמשנו ולא הקראנו ולא נתבקשנו מעולם. הילדים להוטים לעשייה ולא מעוניינים להתעכב וזה יפה משום שכספר יצירה גלילונה אכן משיג את מטרתו ולנו זה מספיק כרגע…

הספר גלילונה שכתבה רינת הופר, יצירה עם גלילי נייר טואלט יצירת חיפושית מגליל נייר טואלט

את הספר ניתן לקנות בכל חנויות הספרים. לקנייה ברשת אפשר כאן, או כאן, ובטח בעוד מקומות.

בנוסף לפעילות יצירה אישית ביתית מצאתי את הספר יעיל להפעלת הילדים ביחד עם אורחיהם, כפעילות חברתית, וגם כפעילות מגבשת בין ילדים צעירים וילדים בוגרים יותר, שמסייעים לצעירים בתהליך היצירה. בהחלט קנייה משתלמת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s