סקירה: ערכות פליימוביל חדשות שאהבתי

פליימוביל, לכל מי שחדש בתחום, הינו משחק דמיון. פליימוביל מציעים מאות סטים שונים של דמויות ואביזרים בהתאם לעולמות תוכן ולפי נושאים. המשחק מתנהל ע"י הצבה ושינוע של דמויות ואלמנטים נוספים בהתאם לסצנות שעולות בדמיון הילד המשחק.

דוכן גלידה של פליימוביל Ice Cream Stand Playmobil

ככה משחקים בפליימוביל

כפי שנוכחתי לדעת על עצמי, פליימוביל קורץ גם ל(חלק מה-) מבוגרים ולאחרונה הזמנתי "לנו" מספר ערכות פליימוביל מאמזון הגרמני. את ערכות הפליימוביל הבינוניות והגדולות אני מזמינה מ Amazon de כי מחירי הפליימוביל בארץ שערורייתיים לעומת מחירם במדינות אחרות. אמזון הגרמני מציע מחירים זולים ושפויים שגם יחד עם עלויות המשלוח לישראל – משתלמים ביחס למחיר הפליימוביל בארץ. יתרון נוסף לאמזון הגרמני מתבטא בכך שהם מציעים מגוון רחב ומעניין של ערכות שאינן קיימות בכלל בארץ.

בפוסט אסקור שתי ערכות פליימוביל שהזמנתי ברשת מאמזון הגרמני ושלמיטב ידיעתי אינן מוצעות למכירה כרגע בישראל. נתחיל מערכת דוכן הגלידות:

דוכן גלידה של פליימוביל Ice Cream Stand Playmobil

דוכן גלידה של פליימוביל

אצלנו בבית משחקי הפליימוביל הסוערים ביותר מתנהלים סביב נושא חיי היום יום כלומר אוכל / שינה /בילויים. בהתאם הצטיידנו בפליימוביל שמאבזר חדרי שינה, מטבח, פינת אוכל, קמפינג וכד'. אבל הממתקים חסרים! הצעירה חובבת גדולה של מיני מתיקה צבעוניים כך שכשראיתי את הערכה שמציעה דוכן גלידות פופקורן וברד ידעתי שזו קליעה בול.

דוכן גלידה של פליימוביל Ice Cream Stand Playmobil

כדאי להזמין ברשת. פליימוביל

בשונה מרוב הערכות בהן נתקלתי עד כה, ערכה זו צבעונית ביותר. מכילה הרבה מדבקות שיש להדביק: על הדוכן, על כל הקרטיבים / מיצים / בקבוקים, ועל שאר החלקים. הקטנה שמחה מאד לקחת חלק בהרכבת הערכה והדביקה בשמחה בהתאם להוראות.

דוכן גלידה של פליימוביל Ice Cream Stand Playmobil

ברוב ערכות הפליימוביל שמכילות פריטי מזון, האלמנטים חוזרים על עצמם. כלומר בערכות שונות אפשר למצוא אוכל זהה מסוג תפוחים, גביעוני גלידה / דייסה, לחמניות בקבוקים וכד'. בנוסף לתפוחים ולבקבוקים המוכרים, ערכה זו מציעה אוכל שונה: כוסות ברד גדולות עם קש שהדמויות יכולות לאחוז בהן, גביעי פופקורן שנראים גם כמו גביעי גלידה גדולים והרבה קרטיבים. בקיצור, גיוון מרענן למערך משחק הדמיון שמאפשר להתרחב למחוזות דמיון נוספים.

הערכה מזמינה למשחק ומציעה עולם דמיון קייצי של בילוי צוהל ביריד צבעוני.

דוכן גלידה של פליימוביל Ice Cream Stand Playmobil

ערכה נוספת שהזמנתי היא ערכת רכבת ילדים.

רכבת הילדים של פליימוביל Playmobil Children's Train

רכבת הילדים של פליימוביל

להבנתי, שימוש בכלי תחבורה במשחק דמיון תורם להרחבת אופק החשיבה היצירתית. הילד המשחק מסיע משהו או מישהו באמצעות כלי התחבורה, למחוזות דמיוניים שאינם בתחום הפיזי המוגדר של גבולות המשחק (שלרוב הוא הרצפה, השטיח, בית הבובות, הטירה וכד'). כלי תחבורה שמאפשרים ל'הסיע' מספר דמויות במקביל – כמו למשל רכבת – הם כלי תחבורה חברתיים יותר, ולכן מאפשרים הבנייה של סיטואציות דמיוניות חברתיות. בכלי תחבורה שמיועד להסיע כמה דמויות הילד המשחק עשוי לבחור מספר דמויות (ולא אחת), ובאמצעות משחק הדמיון יתנסה בהבניית אישיות ובהבנייה של מערך אינטראקציות חברתיות בין הדמויות הנוסעות ב(נניח) הרכבת.

בעיני משחק דמיון שמשלב שימוש בכלי תחבורה שמכיל יותר מדמות אחת, יכול להיות דרך טובה לפרוץ גבולות מחשבה, ולאפשר לילדים לתרגל בסביבה בטוחה מיומנויות חברתיות, בתחום חשוב של יחסים בינאישיים שבתוך קבוצה.

Playmobil Children's Train

רכבת הילדים של פליימוביל בוהקת באדום חם, צבעונית ויפה. הקרונות נמוכים, המושבים מתאימים לילדים, ובכלל נראית כמו רכבת ירידים שמחה.

הרכבת נוחה לתפעול, קל להושיב בה את הנוסעים, יש לה איזה טריק שמאפשר להצמיד את כפות רגלי הדמויות לחיבור שבין המושבים וכך הדמויות לא מחליקות או נופלות כשהילד מסיע את הרכבת. לדעתי היא באורך שמתאים למשחק נוח ולא מתסכל. מכילה קטר ושני קרונות. ארוכה מספיק כדי להכיל לפחות חמש דמויות, וקצרה מספיק כדי שלא להתהפך כשהילד המשחק מסיע אותה. חסרון קטן אחד שאולי מאפיין רק את הערכה שאנחנו קיבלנו: שערות דמות האישה ניתקו מן הראש ולא הצליחו להתחבר שוב בשום דרך של הרכבה. אז הדבקתי בדבק חם והכל הסתדר לבינתיים.

Playmobil Children's Train

לסיכום,

ערכת דוכן הגלידה וערכת רכבת הילדים של פליימוביל הן שתי ערכות מוצלחות בגודל קטן – בינוני, שאפשר להזמין ברשת במחיר סביר מאמזון DE. ערכת דוכן הגלידה מציעה דוכן צבעוני ושמח למכירת ממתקי ירידים ביחד עם דמות של מוכרת, ודמות גבר עם שני ילדים. בנוסף לתפוחים מסוכרים שניתן לאחוז בהם ביד ובקבוקי מיץ למינהם הערכה מציעה פופקורן שנראה כמו גלידות בגביע, שתי כוסות ברד גדולות עם קש, והרבה קרטיבים (פירוט מדוייק של כל מה שיש בערכה נמצא על גב הקופסא בכל אתר אינטרנט בו היא מופיעה). לילדים חובבי ממתקים וחובבי בילויי ירידים וקייץ, משחק בערכה יכול להיות מהנה ומשמח. 

ערכת הרכבת מציעה רכבת ילדים צבעונית בנוייה היטב, קטר ושני קרונות, גביע פופקורן שנראה כמו גביע גלידה, נהג ודמות אישה וילד. משחק דמיון שכולל נסיעה דמיונית ברכבת יכול להיות דרך טובה לאפשר לילדים לתרגל בסביבה בטוחה מיומנויות חברתיות, בתחום חשוב של יחסים בינאישיים שבתוך קבוצה. ערכת הרכבת מאפשרת להסיע כ – 5 דמויות, ומהווה משחק דמיון מוצלח שבמחיר סביר.

 Playmobil ice cream stand ,Playmobil Children's Train

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s