Friendship Pixies ערכת יצירה של שדונים ידידותיים

לערכת היצירה הזו של חברת Klutz קוראים Friendship Pixies ובעזרתה מכינים דמויות קטנטנות, מצמידים להן ברכות של קסם, ולקינוח מכינים עבורן קופסאות נשיאה קטנטנות. הערכה מגיעה בפורמט של ספר שכולל קיט חומרים.

 Friendship Pixies
הפיקסים, Pixies, (לא הלהקה הידועה והמעולה אלא הדמויות שאת שמן היא נושאת) הינם יצורים קטנים דמויי אדם מהמיתולוגיה האנגלית. בשמם נקשרו אגדות פולקלור רבות. רוח האגדה הנושבת מצביעה על הפיקסים כעל יצורים קטנים עירניים וחובבי תעלולים. אפשר לקרוא על הפיקסים באתר ויקיפדיה.

Friendship Pixies

הערכה ליצירת פיקסים לא מציעה יותר מידי סיפורים ומיתולוגיות אלא ממוקדת ביצירה. עיניינית וגם מעוצבת בצורה שמושכת לעבוד איתה וזה חשוב.
מתאימה לגילאי 8+ לפי הכתוב על הכריכה. אנחנו עבדנו גם עם בנות צעירות יותר ונוכחנו לדעת כי בנות הגילאים הצעירים נהנות ממנה מאד אבל לא מסתדרות לבד אלא נזקקות לעזרת מבוגר בכל שלבי העבודה.

הערכה מציעה 3 סוגים של פעילות:

  • הכנת פיקסים
  • התאמת הברכה או האיחול הקסום, שהפיקסי ישא איתו ויעביר למי שיקבל אותו
  • עיצוב והכנה של קופסאות קטנטנות לפיקסי                                                                                                                                                                                                 Friendship Pixies

הערכה צבעונית ומנצנצת איפה שרק אפשר (! אני אוהבת), חומרי היצירה המצורפים אליה איכותיים ומגוונים. היות והשדונים המתקבלים קטנטנים, נראה שחומרי היצירה המצורפים לערכה יספיקו לעוד הרבה הרבה שדונים.

Friendship Pixies

את הפיקסים מכינים מחוט ברזל רך. מפתלים את החוט בהתאם להוראות, ומצפים את הדמות הזעירה שנוצרה בסרטים צבעוניים.

Friendship Pixies
תהליך הכנת דמות הפיקסי פשוט ומוסבר בבירור ע"י תמונות וטקסט קצר, אבל קשה לשלוט במה שיוצא בגלל שהגדלים כל כך זעירים. תהליך ההכנה היה לי קצת מעיק אבל הבנות נהנו ולא הפריע להן. אולי לידיים קטנות יותר קל לעבוד עם יצירות קטנטנות.

Friendship Pixies
אין ספק שחלק מהקטע כאן הוא הגודל הזעיר של הפיקסי. וכמו שהילה גיסתי האהובה אומרת, ילדות אוהבות משחקים קטנטנים ואכן הן מבקשות ליצור שוב עוד ועוד פיקסים.

Friendship Pixies

אם רוצים, אחרי שמכינים את הפיקסי בוחרים לו ברכת קסם מתוך רשימת ברכות קסומות. הברכות מתבטאות בצורות (לב, פרח כוכב וכד') צבעוניות ומנצנצות. בוחרים את הצורה המתאימה ומדביקים אותה לפיקסי. הפיקסי שבצילום נטול ברכה בשלב הזה.

Friendship Pixies
אחרי שהפיקסי מוכן, ומונח בצד ליבוש עוברים להכין לו קופסא. את הקופסא מכינים מנייר קרטון שגזור מראש לצורת קופסא.
לפני שמקפלים את הקרטון לצורת קופסא, בוחרים נייר מעוצב שיכסה את פנים הקופסא, ונייר מעוצב שיקשט את הקופסא מבחוץ. החלק הזה, של בחירת העיצובים לקופסאות, זכה להצלחה בקרב היוצרות הצעירות.

Friendship Pixies
אחרי שבוחרים נייר לעיצוב, גוזרים אותו, ומדביקים במקומות המסומנים. אחרי שהדבק התייבש, מקפלים את הקרטון בהתאם לסימונים.

הקופסאות המתקבלות קצת רעועות ולא נסגרות פרפקט. לילדות לא נראה שזה מפריע.

Friendship Pixies

את הפיקסי המוגמר על קופסתו המעוטרת אפשר לתת בתור מתנה מיוחדת למי שרוצים. זה רעיון נחמד… נותנים את הפיקסי, ומפנים מקום ליצירת הפיקסי הבא בתור.

לסיכום,
הדעות חלוקות לגבי ערכת היצירה של ה Friendship Pixies: יש שמתלהבים ממנה מאד, צעירים ומבוגרים, ויש פרפקציוניסטים כמוני, שמתרשמים מהקונספט המוצלח, מחומרי היצירה האיכותיים והיפים, מעיצוב היפה והמושך של הערכה, אבל קצת מתבאסים מזה שהפיקסים כל כך קטנטנים.

את הערכה הזמנתי כרגיל מה – Book depository, במחיר (כולל משלוח) שנראה בעיני סביר למדי. ראיתי שהערכה חסרה במלאי כרגע. כדאי לעקוב כי המלאי שם מתחדש.

ובקיצור, זו ערכת יצירה חמודה, שכוללת חומרי יצירה איכותיים ויפים, ושמושכת ליצירה. אמנם אני סבלתי קצת אי נוחות באחיזה ביצירה ובעיצוב של הדמויות הקטנטנות שנוצרות בעזרת הערכה, אבל בל נשכח שהגיבורות האמיתיות של הסיפור – הילדות – נהנו מאד ואפילו מבקשות עוד.

Friendship Pixies
… ולסיום, רעיון: 


אפשר להכין חבורת פיקסים מתוקים, ליישב אותם בבית בובות כלשהו, למשל בבית בובות כזה, להכין קצת רהיטים פשוטים מקופסאות גפרורים וטושים, וליצור משחק דמיון שווה ביותר של בית בובות שמאוכלס בדמויות אישיות מיוחדות. הכי כייף, לקחת צעד אחד קדימה את התוצר ולהשתמש בו למשחקים נוספים.  

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s